Kategoria:
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Znalezione obrazy dla zapytania pożyczki gotówkowe od rękiWiele banków, a także firm i agencji finansowych, ma w swojej ofercie tzw. „pożyczki od ręki”. Zanim zdecydujemy się na wzięcie takiej pożyczki, przeanalizujmy dokładnie, ile wyniosą jej całkowite koszty, a te zwykle są wysokie, no i czy faktycznie gotówka ta jest tak niezbędna, że zgadzamy się za nią zapłacić wysokie odsetki.
 
Szybki „zastrzyk” gotówki dla wielu osób może być kuszącą propozycją, zwłaszcza w czasie zwiększonych wydatków, np. w okresach przedświątecznych. Wiele banków, a także firm i agencji finansowych, ma w swojej ofercie tzw. pożyczki od ręki. Procedura ich przyznawania zajmuje często zaledwie parę minut, a niezbędny zestaw dokumentów obejmuje niekiedy wyłącznie dowód osobisty. Jeżeli faktycznie potrzebujesz gotówki i jest to dla ciebie jedyna możliwość jej pozyskania, pamiętaj o kilku ważnych sprawach:
 
1.Szybkie pożyczki gotówkowe są często drogie – to znaczy ich oprocentowanie jest znacznie wyższe niż innych kredytów.
 
2.Zanim zdecydujesz się na wzięcie takiej pożyczki, przeanalizuj dokładnie, ile wyniosą jej całkowite koszty. W wielu przypadkach poziom oprocentowania „pożyczek od ręki” może wydawać się stosunkowo niski.
 
3.Odsetki to jednak zazwyczaj jedynie część wszystkich kosztów, jakimi banki i firmy kredytowe obciążają swoich „szybkich kredytobiorców”.
 
4.Za przyznanie natychmiastowych pożyczek gotówkowych kredytodawcy naliczają sobie zazwyczaj wiele dodatkowych opłat, takich jak prowizja za udzielenie pożyczki lub koszty obowiązkowego ubezpieczenia na wypadek zaprzestania spłaty rat.
 
5.Instytucje oferujące kredyty i szybkie pożyczki gotówkowe pobierają też wiele dodatkowych opłat np. za odebranie raty kredytowej bezpośrednio w twoim mieszkaniu.
 
6.W efekcie, rzeczywisty koszt takich „szybkich pożyczek” może nawet kilkakrotnie przewyższać wartość podaną na reklamie.
 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, banki mają obowiązek podawania tzw. rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO) dla pożyczek, które znajdują się w ich ofercie. Ta stopa oprocentowania uwzględnia wszystkie dodatkowe opłaty obciążające kredytobiorców. Niestety, aby skusić niezorientowanych klientów, banki najczęściej publikują wysokość tej stopy małą czcionką, a pracownicy instytucji kredytowych starają się informować o jej wysokości dopiero na wyraźne życzenie zainteresowanych kredytobiorców. W praktyce, zamiast pytać o wysokość oprocentowania szybkiej pożyczki, lepiej przeanalizować wysokości spłacanych miesięcznych rat pożyczki wyrażone w złotych.
Udzielanie pożyczek od ręki to dla wielu instytucji finansowych bardzo dobry interes. Instytucje pożyczkowe wykorzystują to, że gdy naprawdę brakuje ci gotówki, najczęściej chciałbyś szybko dostać pieniądze i nie masz z reguły czasu, aby uważnie wczytać się w treść zawieranej umowy. Możesz tym samym nieświadomie zaakceptować niekorzystne warunki kredytowe. Pamiętaj o tym i bądź ostrożny.

                                                                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                                                                                              zrozumfinanse.pl


Kredyty gotówkowe, chwilówki online przez internet, pożyczki społecznościowe. Ubezpieczenia, inwestycje, konta osobiste i wiele innych.Recenzje, poradnik.Design by: www.diablodesign.eu